ارتودنسی ( Orthodontics ) ؛ از اولین و مهم ترین رشته های تخصصی دندانپزشکی محسوب می شود که بر تصحیح بی نظمی دندان ها ، اصلاح جفت شدن نامناسب آن ها و بر طرف نمودن مشکلات فک متمرکز است. متخصص ارتودنسی ، پزشکی است که پس از سپری نمودن دوره 6 ساله دندانپزشکی عمومی ؛ دوره 3 – 4 ساله تخصصی ارتودنسی را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است. لازم به ذکر است که صرفا مقدمات درمان ارتودنسی در دوره دندانپزشکی عمومی ، به دانشجویان آموزش داده می شود و از آن جا که درمان ارتودنسی نیازمند تخصص لازم می باشد ؛ افراد به منظور درمان بی نظمی دندان ها و ناهنجاری های فکی ، حتما باید به اصطلاحا ارتودنتسیت که به صورت کاملا تخصصی در این رشته تحصیل نموده است مراجعه نمایند. دکتر ثریا یوسف نژاد ، بهترین متخصص ارتودنسی در بابل هستند که می توانید برای انجام درمان های لازم در این خصوص به ایشان مراجعه نمایید.

متخصص ارتودنسی - دکتر یوسف نژاد

به طور کلی از اصلی ترین وظایف ارتودنتیست ؛ می توان به تشخیص ، پیشگیری و درمان اختلالات و ناهنجاری های دندانی – فکی اشاره نمود. دکتر ثریا یوسف نژاد از برجسته ترین پزشکان متخصص ارتودنسی در بابل به شمار می روند که شما عزیزان می توانید به منظور درمان های ارتودنسی خود با نهایت اطمینان به مطب ایشان مراجعه فرمایید.

در چه شرایطی باید به متخصص ارتودنسی در بابل مراجعه شود ؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره داشتیم ، ارتودنسی از گرایش های اصلی دندانپزشکی به شمار می رود که به مرتب شدن دندان ها و قرارگیری آن ها در موقعیت مناسب ؛ گفته می شود. لازم به ذکر است که نامرتب بودن دندان ها ، تنها بر زیبایی دهان و لبخند اثر منفی نداشته ؛ بلکه بر بهداشت دهان و دندان نیز اثر سوء دارد. قاعدتا شستشو و مسواک زدن دندان هایی که به صورت نامرتب بر روی یکدیگر قرار دارند ، امری دشوار و حتی گاها غیر ممکن می باشد ؛ لذا افرادی که دارای دندان های نامرتب هستند ، به مراتب بیش از دیگر افراد در معرض ابتلا به پوسیدگی دندان ها و بیماری لثه قرار دارند.

نمونه کار ارتودنسی ؛ دکتر یوسف نژاد ارتودنتیست بابل

ضمنا ناگفته نماند که نامرتب بودن دندان ها ؛ سبب بروز اختلال در جویدن غذا و ایجاد فشار مضاعف به دندان ها و فک شده و این مسئله در طولانی مدت ، منجر به بروز مشکلاتی اعم از مشکلات لثه ای ، مشکلات گوارشی به دلیل خوب نجویدن غذا و اختلال مفصل فک پایین ( TMJ ) می شود. از این رو با درمان ارتودنسی ، می توان موقعیت قرارگیری فک فوقانی و تحتانی را به صورت دقیق بر روی هم بهبود بخشیده و در نتیجه با بهبود نظم دندان ها ؛ کیفیت جویدن ، تکلم و حفظ سلامت دندان ها و متعاقبا داشتن لبخندی زیبا و بهبود زیبایی چهره را تحقق بخشید.

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در بابل

  • رضایت بیماران : هر قدر رضایت مراجعه کنندگان از دکتر ارتودنسی دندان بیشتر باشد ، با اطمینان بیشتری می توان برای انجام درمان ارتودنسی به مطب ایشان مراجعه نمود.
  • انجام روند درمان توسط خود متخصص : از دیگر فاکتورهای موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در بابل ؛ این است که خود پزشک ارتودنتیست ، پروسه درمان را اجرا کرده و این کار را به دستیاران خود محول نکند.
  • استفاده از بهترین متریال برای درمان : بهره وری از بهترین مواد برای اجرای روند درمان ارتودنسی ، نکته ای بس حائز اهمیت است ؛ اما باید اشاره داشت که اطلاع از این موضوع به راحتی امکان پذیر نیست ؛ لذا برای اطمینان از این مسئله توصیه می شود که به مراکز درمانی معتبر مراجعه نمایید.

متخصص ارتودنسی - دکتر یوسف نژاد

آیا متخصص ارتودنسی در بابل کلیه ناهنجاری های فک و دندان ها را درمان می نماید ؟

یک ارتودنتیست متبحر و مجرب ، قادر به تشخیص و درمان تمامی ناهنجاری های فک و دندان می باشد. لازم به ذکر است که چنانچه بیمار ، ملزم به انجام جراحی فک باشد ؛ متخصص ارتودنسی بابل صلاحیت ارجاع وی به متخصص جراحی فک را داراست.

آیا برای درمان ارتودنسی نیاز به کشیدن دندان وجود دارد ؟

طی پروسه درمان با ارتودنسی ؛ پزشک متخصص ارتودنسی خوب در بابل ، سعی دارد که بدون کشیدن هیچ یک از دندان های بیمار ؛ درمان او را امکان پذیر سازد. اما شاهد آن هستیم که گاهی اوقات برخی بیماران با ناهنجاری های شدید دندان یا فک مواجه هستند ، در چنین مواردی ممکن است نیاز به کشیدن یک یا حتی چند دندان وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که این موضوع ، غالبا در افرادی که از فک کوچکی برخوردارند و فک آن ها گنجایش پذیرش همه دندان ها به صورت مرتب را ندارد ؛ اتفاق می افتد. در این شرایط ؛ دندانی که پوسیدگی های زیاد ، پر شدگی عمیق یا مشکل لثه ای داشته ؛ جهت کشیدن انتخاب می شود و بدین ترتیب ، فضای کافی برای مرتب شدن دندان ها ایجاد می گردد.

متخصص ارتودنسی در بابل - دکتر ثریا یوسف نژاد